Studio 972

תשומת לב המשתמש – כיצד לתפוס אותה ואיך להחזיק בה

דעתו של המשתמש המודרני, או, אולי נאמר, הפוסט-מודרני, מוסחת לעתים קרובות. הוא עובד על כמה חלונות או לשוניות במקביל; מציץ באופן תדיר בטלפון הנייד שלו; ובכלליות – חי בעולם מהיר ותזזיתי. במילים אחרות: עומס מידע. התוצאה היא שלמשתמש יש משך קשב קצר ביותר, של 8 שניות בלבד, ויש הטוענים שכדאי אפילו לכוון את התוכן או היישום למשך קשב של 5 שניות. מטרתו של המשווק (ושל מעצב ממשק של תוכנה או אתר) היא ללכוד את תשומת ליבו של המשתמש ולמשוך את הקשב שלו למשך רב ככל האפשר, חרף כל הסחות הדעת.

טיפים לשיפור תשומת לב המשתמש

אז איך בעצם לוכדים את תשומת ליבו של המשתמש בצורה הטובה ביותר ולאורך זמן? הנה כמה טיפים שיסייעו לכם:

גירוי סקרנות המשתמש

אנו חיים בעולם שבו אין טוב ממראה עיניים. אנשים יעדיפו לראות תמונות על פני לקרוא כתבות, מעניינות ככל שיהיו. ניתן לומר כי בכדי למשוך את תשומת ליבו של משתמש כיום, חשוב מאוד לשלב כל דבר ויזואלי שיכול למקד את הקשב שלו בו, כך לדוגמא:  שילוב של סרטונים קצרים, תכליתיים ומעניינים ובאופן כללי, שילוב של תוכן חזותי וקולי, אשר ללא ספק מגרה את הסקרנות של כל אדם. לא סתם אומרים שתמונה שווה אלף מילים וכשהוויז’ואל טוב, הקשב של המשתמש יהיה בהתאם.

כאשר משתמש מחפש מידע כלשהו, הוא מעוניין למצוא את המידע המדויק ביותר לצרכים שלו. לכן, כל המידע שבאתר האינטרנט חייב להיות רלוונטי לקונטקסט של האתר. גם אם אתם משלבים פרסומות, חשוב מאוד שהמסר השיווקי יתאים למידע שהמשתמש מחפש ושהפרסומות לא יתפסו כמציקות או מפריעות. משתמש נכנס לאתר כזה או אחר בכדי למצוא בו בדיוק את מה שהוא צריך ואם הוא חש שיש באתר פרסומות שיווקיות אגריסיביות שאינן מציעות לו מידע כלשהו בתחום שמעניין אותו, הוא פשוט יוותר באופן מיידי על האתר ויעבור לאתר הבא. אם אתם לא רוצים לפספס לקוח פוטנציאלי, זה הזמן שלכם להשקיע בתוכן ממוקד ואיכותי, לרבות תוכן שיווקי באתר.

מה המסר שאתם מעבירים?

כל המסרים חייבים להיות קצרים ותכליתיים. כאמור, הקשב של המשתמש הוא קשב קצר מאוד ובכדי שלא לאבד אותו, אין לנסח מסרים ארוכים ומסורבלים, אלא חשוב לדייק במסרים קצרים ואיכותיים. חשוב שתזכרו שאם תכניסו מסרים ארוכים מדי המשתמש עלול להיחשף רק לחלק מהמסר וכך הוא גם יקבל מידע מוטעה או חלקי אודות המסר שאתם מעוניינים להעביר.  גם אם מדובר על מאמרים מפורטים או על ממשקים מורכבים, חשוב להשקיע בחומר קליל שייתן ללקוח גג 5 דקות של צפייה או קריאה, מבלי להתיש אותו. פרסומות שאתם משלבים כדאי מאוד שלא יעלו על פרק זמן של דקה.

תוכן הוא המלך

טיפ חשוב נוסף הוא להשקיע בתוכן. לא לשחזר תוכן, לא להעתיק תוכן או לתת למשתמש מידע שהוא כבר קרא במקום אחר. חשוב מאוד להעניק לצופה, לקורא או ללקוח תוכן שהוא מעריך. כאשר אדם נחשף לתכנים שמעניינים אותו ושהוא מתחבר לערכים שלהם, הוא ישקיע תשומת לב בצריכתם. הרלוונטיות של התכנים חייבת להיות מוקפדת בהתאם לקהל היעד של האתר ועל כן, יש לדייק בהתאמה של התוכן לקהל היעד, באיכות התוכן ובעניין שהוא מייצר.

מהירות טעינה

אחד הדברים שחשוב מאוד להשקיע בהם הוא מהירות הטעינה של האתר שלכם. מכיוון שכפי שכבר ציינו, לכל גולש יש קשב קצר ביותר והוא מצפה שהאינטרנט יספק לו את מה שהוא צריך בקלות, במהירות וביעילות, הרי שכאשר אתר לא עולה מהר ולא מציג את כל התוכן באופן מידי לאחר שהגולש בוחר באתר, הוא יבחר די מהר לנטוש את האתר לטובת אתר אחר. מהירות טעינה מהווה פרמטר חשוב מאוד לצורך תפיסת תשומת הלב של המשתמש ועל כן, יש להשקיע באתר מהיר, אשר יספק חווית משתמש טובה. כדאי מאוד להריץ בדיקות מהירות שונות ולבדוק כמה זמן לוקח לאתר להיטען. במידה ואתם שמים לב שהאתר נטען לאט, חשוב לבדוק כיצד אתם יכולים לסייע לו להיטען בצורה מהירה יותר.

אנו חיים בעולם שהכל בו מתקדם בקצר מהיר מאוד, גם כאשר אדם משתמש באינטרנט, הוא מצפה למצוא בו בדיוק את מה שהוא צריך, בצורה המהירה ביותר ועל כן, ככל שתבצעו את כלל הפעולות הרלוונטיות לצורך מיקוד תשומת הלב של הגולש באתר שלכם, כך יש סיכוי גבוה יותר שיותר גולשים יבחרו באתר שלכם על פני אתרים אחרים ובהתאם לכך, גם בעסק שלכם כנותן השירות שלו או במוצרים של העסק שלכם על פני מוצרים של עסקים אחרים.

Post a Comment

האם יש לך חלום?

בואו נדבר

דילוג לתוכן