user interface

עיצוב חכם ומוקפד קריטי להצלחת הממשק

מיד בסיומו של תהליך האיפיון (ux) מתחילים את תהליך העיצוב בגיבוש קונספט, כזה שישאיר חותם בזכרון, כזה שיהיה מזוהה עם רוח המותג ועם הבשורה שהממשק מביא לקהל המשתמשים. חשוב לזכור UI נכון מחזק ומדגיש תהליכים נכונים של UX או במילים אחרות – UI מוקפד נשען על UX חכם וזו הנוסחה להצלחה!

 

steps

Steps

Step 1

איפיון צרכים (ux)

כל ממשק מתחיל ביצירת תכולה, רכיבים, יעדים, מכשולים וקהלים – עלינו להגדיר אותם נכון בטרם התחלנו לעצב

Step 2

גיבוש קונספט עיצובי (ui)

אם עד עכשיו היינו עם עפרון בשולחן השרטוטים זה הזמן לשפוך קצת צבע, לתת להכל אופי עיצובי מדוייק ומרשים.

Step 3

עיצוב הממשק כולו

אז יש לנו איפיון חווית משתמש, ויש לנו גיבוש שפה עיצובית, זה הזמן לקחת הכל ופשוט לעצב את כל הממשק ברוח הקונספט.

Projects

פרויקטים

FAQ

FAQ

אם חשבתם על רעיון מוצלח מאוד לאפליקציה ואם הצלחתם לגייס כסף בכדי להניע את הרעיון שלכם לכדי אפליקציה ממשית, חשוב מאוד שתדעו שעיצוב אפליקציה מהווה את השלב החשוב ביותר בתהליך פיתוח האפליקציה. סטודיו 972 מציע כיום לכל אדם שמעוניין לפתח את האפליקציה שלו, לבצע את עבודת עיצוב האפליקציה ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, שתסייע לאפליקציה שלו להיות מוצלחת ופופולארית. וכן על מנת להכנס לפיתוח חייבים עיצוב

כן, עיצוב אפליקציות הוא חלק חשוב מאוד בתהליך פיתוח אפליקציה. עיצוב איכותי של האפליקציה יאפשר לה להיות אפליקציה שימושית ואיכותית יותר. מלבד הפן הוויזואלי של האפליקציה הכולל תהליך העיצוב שלה, תהליך עיצוב אפליקציה כולל גם את חווית המשתמש לה. עיצוב חווית משתמש באפליקציה לא מתבססת רק על האופן שבו האפליקציה מעוצבת מבחינה ויזואלית אלא גם על נוחות השימוש באפליקציה, על התאמת האפליקציה למערכות ההפעלה השונות של מכשירים סלולריים חכמים, על האופן שבו האפליקציה מסודרת מבחינת האופציות השונות אשר היא מכילה, על מהירות התגובה של ביצוע פעולות באפליקציה ועוד. מטרת עיצוב האפליקציה היא לאפשר לקהל יעד גדול ומשמעותי לבחור להוריד ולהשתמש דווקא באפליקציה המדוברת על פני אפליקציות מתחרות.

כאמור, עיצוב אפליקציה מהווה חלק מרכזי מאוד בהליך פיתוח האפליקציה. לא פעם, עיצוב לא מספיק איכותי לאפליקציה יגרום לאנשים שמחפשים אפליקציה מהסוג לזנוח אותה ולבחור באחרות. הנה כמה יתרונות לעיצוב איכותי ומקצועי של אפליקציה:

היתרון הראשון הוא כמובן הרעיון שניתן להביא לידי ביטוי מאחורי העיצוב. ממש כמו בעיצוב של לוגו עבור עסק, העיצוב חוסך את המילים. אנשים יזכרו את העיצוב המיוחד של האפליקציה שלכם בגלל הרעיון העומד מאחורי העיצוב ובשל סגנון העיצוב. בכדי שעיצוב אפליקציה יהיה תואם לרעיון שעומד מאחוריו, יש להשקיע מאוד על בחירת האלמנטים הוויזואליים הנכונים, הצבעים הנכונים ועוד, בכדי לעשות זאת.

 עיצוב אפליקציה הוא דבר חשוב גם בשל הצבעוניות שלה. צבעוניות היא בעלת משמעויות רחבות שונות. שימוש בצבעוניות יכולה לכוון לקהל יעד מדויק. על כן, כאשר מעצב אפליקציה יודע בהתאם למהות האפליקציה ולקהל היעד אשר היא מכוונת אליו, באיזה צבעים כדאי לו להשתמש בעיצוב האפליקציה, הוא יכול לסייע לאפליקציה לגרום לכמה שיותר אנשים שזקוקים לאפליקציה מסוגה לבחור דווקא בה על פני אפליקציה אחרת שפחות מדברת אליהם מבחינת העיצוב שלה והצבעים שלה.

יתרון נוסף בעיצוב אפליקציות הוא כמובן כל מה שקשור לנוחות השימוש באפליקציה. אפליקציה אשר מעוצבת בצורה נוחה מבחינה ויזואלית, תהיה אפליקציה שנעים ונוח יותר להשתמש בה ועל כן היא תיבחר על ידי קהל משתמשים גדול יותר. ניתן לומר שבשוק רווי אפליקציות כיום, אשר לא מעט מהן מציעות שירות דומה, יש צורך לייחד ולבדל אפליקציה בצורה הטובה ביותר, על מנת שהיא תבחר על פני אפליקציות אחרות. עיצוב אפליקציה איכותי מייחד את האפליקציה ומבדל אותה באופן מהותי מכלל האפליקציות הדומות לה.

בשלב הראשון, אנשי המקצוע של הסטודיו יפגשו עם הלקוח בכדי להכיר את האפליקציה שלו, את מהות השימוש בה, את הפונקציונאליות שלה, את קהל היעד שלה בהתאם לצורך שלו ועוד. מדובר בשלב חשוב ובסיסי מאוד שכן, שלב זה יסייע לאנשי המקצוע לקבל את ההחלטות הטובות ביותר בכל הנוגע לאפיון חווית המשתמש של האפליקציה ולעיצוב האפליקציה. לשלב זה עליכם להגיע מוכנים עם כל מה שחשוב לכם שאנשי המקצוע ידעו על האופן שבו אתם רוצים שהאפליקציה שלכם תראה וכל פרט חשוב אחר שאתם מעוניינים לציין אודות האפליקציה ושנראה לכם שהוא יהיה רלוונטי לתהליך עיצוב האפליקציה.

בשלב הזה אנשי המקצוע ייצמדו להנחיות ממשק המשתמש ובהתאם לכך יתחילו לעצב את האפליקציה מבחינת האייקונים שבה, האינטראקטיביות, התפריטים ועוד. המעצבים יבחרו בפונטים ובצבעים הנכונים על מנת להפוך את האפליקציה לקלה ונוחה לשימוש. בתום שלב זה להעלות את האפליקציה לחנות הייעודית ולבדוק האם היא פועלת בצורה תקינה

בסטודיו 972 מאמינים כי עיצוב אפליקציה מוצלח חייב לשים דגש על פשטות, תחכום ומהירות. הבחירה בצוות המקצועי של סטודיו 972 לצורך עיצוב אפליקציה תעניק לכם את האפשרות לקבל אפליקציה מעוצבת ומעוררת התפעלות מבחינה ויזואלית, קלה ונוחה לשימוש, פשוטה ואיכותית. הצוות המקצוע של סטודיו 972 עוסק משנת 2011 בעיצוב אפליקציות, הכולל את העיצוב הוויזואלי עצמו ואת עיצוב חווית המשתמש של האפליקציה. היצירתיות, הדמיון, המקצועיות ללא פשרות ורמת העבודה הגבוהה, הופכים את הסטודיו לנותן השירות הטוב ביותר עבור עיצוב אפליקציות. לכן, אם אתה מחפש מעצב אפליקציות עבור האפליקציה שחשבת עליה, כדאי מאוד שתדע במי לבחור.

בכדי לעצב אפליקציה בצורה הטובה ביותר, יש להכיר את מערכת ההפעלה שאליה האפליקציה אמורה להתאים. חווית השימוש באפליקציה ועיצוב האפליקציה יותאמו באופן האידאלי לסוג מערכת ההפעלה שנבחרה, לאחר הכרות עמוקה עם מערכת ההפעלה המדוברת. התאמה של האפליקציה למערכת ההפעלה היא דבר חשוב שכן, אפליקציה שלא תותאם בצורה הטובה ביותר למערכת הפעלה נתונה, לא תאפשר למשתמש חווית שימוש נוחה ולכן, סביר להניח שהוא יוותר עליה.